Biz Kimiz?

SG Müzik Yapım ülkemizde kaliteli müzik adına, amatör tutkularını terk etmeden çalışan bir çok profesyonel müzisyen olmasına karşın, bu gençlere yardımcı olacak kişilerin, yapımcıların, finansörlerin ve sponsorların olmaması ve müzisyenlerin yeterince destek bulamamaları nedenleri ile Sertaç Güler tarafından 2002 yılında kurulmuştur.

2013 yılında T.C. Kültür Bakanlığı’ndan Müzik Yapımcılığı Belgesini alarak, kendi prodüksiyonumuz olan albümleri, SG Müzik Yapım etiketiyle satışa sunmaya başladık. Bu amaçla dünyanın en önemli digital albüm dağıtım şirketlerinden olan The Orchard ile anlaşma imzaladık. The Orchard ile olan iş ortaklığımız ile beraber dünyanın 243 farklı ülkesinde albümlerimizi farklı dijital mecralarda satışa sunabilmekteyiz.

Dünya genelinde en yaygın kullanılan lisanslı müzik dinleme ve satın alma uygulamalarından iTunes, Apple Music, Spotify, Deezer, Nokia, Google Music, Amazon, Youtube vb. gibi önemli uygulamaların yanı sıra ülkemizde sıklıkla kullanılan Türk Telekom Müzik, Turkcell‘e anlaşmalı olan Fizy Müzik gibi digital platformlarda da sanatçılarımızı müzik severler ile buluşturabilmekteyiz.

Sertaç GÜLER

Sertaç GÜLER

Prodüktör, Kayıt ve Miks Mühendisi
Süha DURAN

Süha DURAN

Süpervizör, Kayıt ve Miks Mühendisi