Söz/Müzik: Taylan Ünlü
Aranjör: Sertaç Güler
Davul Programlama: Sertaç Güler
Bas Gitar: Süha Duran
Klavyeli Çalgılar: Sertaç Güler
Akustik/Elektrik Gitarlar: Sertaç Güler
Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks: Sertaç Güler
Mastering&MFIT Mastering: Süha Duran

TAYLAN ÜNLÜ – SİYAH

  turktelekom fizy-web  amazon-2napsterXBOX-MUSIC yandex  presskit2

SİYAH’IN HİKAYESİ

Sertaç Güler’le çalışmalarına tam hızıyla devam eden Taylan, 2017 Ekim ayında 3 şarkıdan oluşan “Siyah” isimli yeni bir çalışmasıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Siyah
Siyah değil midir tüm renkleri emerek kendi çekiciliğini ortaya koyan? Hiçbir rengin taşımayacağı hüznü taşıyan.  Kaybedenin dert ortağı, aşıkların gecelerinin kraliçesi, karasında sevdanın hapsolduğu. Ayrılık acısının rengi, albümün giriş şarkısı ‘Siyah’.

İstanbul
Bir şehirden fazlası değil midir İstanbul? Acımasız, romantik, hüzünlü, bereketli, çok güzel ve bazen biraz kaprisli bir kadın gibi. Üzerinde kırk yamalı örtüsü, zoru çok olan; altında ise hazine serilir sere serpe bulmasını bilene. Çoğu zaman o da yorgun, o da kaybetmiş, milyonların arasında bir başına savunmasız. Toprakları betonlaşmış, soluğu kesilmiş, üzerindeki yeşil entarisini kaybetmiş, çırılçıplak İstanbul. Rock müzik tarzında, gitarların hakim olduğu eğlenceli dinamik bir şarkı İstanbul.
Ah be İstanbul, ‘Kop Gitsin İstanbul’, kop gitsin

Sözün bittiği yerdeyim
Albümün 3. şarkısı olan Sözün Bittiği Yerdeyim, gururu ile başa edemeyen ve bu nedenle çıkmaza giren ilişkisinin acısını derinden yaşayan bir adamın, kendi gururuna yenik düşmesini anlatmaktadır dinleyicisine.

TAYLAN ÜNLÜ -BİYOGRAFİ

TAYLAN ÜNLÜ / BİYOGRAFİ

22 Haziran  1974 yılında Osmaniye’de doğan Taylan Ünlü’nün, çocukluk yıllarından beri müziğe olan ilgisi oldukça fazlaydı. Sanatçı halk müziği ve sanat müziği korolarında yer alarak müzik hayatı serüvenine başlamıştır. Lise dönemlerinde etkilenmiş olduğu Türkçe pop-rock tarzında çalışmalara kulak vermiş ve bu doğrultuda müzik yaşamına devam etmiştir. Çukurova Üniversitesi OSMYO Çevre Koruma bölümü mezunudur.
Bir dönem TRT İstanbul Radyosuna ait “Klasik Müzik Korosu’nda” da yer alan sanatçı, 16 yıldır yaşadığı Marmaris‘te çeşitli müzik kulüplerinde ve belediye festivallerinde de etkileyici performanslarıyla seyirci karşısına çıkmıştır.
Geniş repertuvarı, kendine özel tarzı ve çalışmalarından dolayı Marmaris’te “Coverman” olarak tanınan Taylan Ünlü, 2005 yılında  önemli gitar virtüözü Asım Can Gündüz’le birlikte sahne yaşamına devam etmişlerdir.

2012 yılında Coverman isimli ilk EP çalışmasıyla müzikseverlerle buluşan Taylan, söz/müzik Nil Karaibrahimgil’e ait Akbaba ve ülkemizde klasikleşmiş  önemli eserlerden olan söz/müzik Özer Şenay’a ait İki Gözüm İki Çeşme isimli şarkıları cover’lamıştır. Sanatçı, ilk klip çalışmasını Akbaba isimli şarkısı için çekmiştir. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kamera karşısına geçen sanatçı başarılı bir çıkış sağlamıştır. Böylelikle sanatçının Coverman isimli ilk EP’si iTunes ve D&R gibi ülkemizin ve dünya pazarının önde gelen satış noktalarındaki yerini almıştır.

Çıkarmış olduğu cover projesinden sonra Taylan, kendi besteleri üzerinden müzik hayatına devam etmeye karar vermiştir. İlerleyen dönemlerde sahne çalışmalarının yanı sıra kendi beste çalışmalarına da ağırlık katan sanatçı, bu doğrultuda birçok prodüktör ve aranjörle görüşmüştür. 2016 Eylül döneminde prodüktör/aranjör Sertaç Güler’le tanışarak birlikte çalışmaya karar vermişlerdir. İkili yeni albümün çalışmalarına başlamıştır.

Rock tarzında üç şarkıdan oluşan “Utan Dünya isimli ikinci EP çalışması için sanatçı, SG Müzik Yapım’la anlaşarak yoluna devam etmeye karar vermiştir.  2017 Şubat ayında 3 şarkıdan oluşan Utan Dünya isimli EP’sini çıkarmıştır.

Sanatçı, Özür Dilerim  isimli şarkısının klip çekimleri için, Tanla Söylemez’in  yönetmenliğinde Marmaris’te  Kamera karşısına geçmiştir.

Sertaç Güler’le
 çalışmalarına tam hızıyla devam eden Taylan,  3 şarkıdan oluşan Siyah” isimli çalışmasını tamamlayarak; 27 Ekim 2017 tarihinde  iTunes ve Tüm Dijital Mağazalarda sevenlerinin karşısına çıkmıştır.