Alp Tuğhan
Şarap Kadehleri
Söz Müzik: Alp Tuğhan Taş
Aranjör: Sertaç Güler

Davul: Barış Buran
Bas Gitar: Süha Duran
Klavyeli Çalgılar: Uğur Gülbaharlı
Akustik/Elektrikli Gitarlar: Sertaç Güler
Klarinet: Gürhan Eteke

Stüdyo: SG Audio Studios
Kayıt, Mix: Sertaç Güler
Mastering (MFIT): Süha Duran
Şirket: SG Müzik Yapım

Fotoğraf: Burak Göktürk
Kapak Tasarım: KODODA
Creative Solutions

ALP TUĞHAN – ŞARAP KADEHLERİ

    amazon-2napster slackeryandex 

ALP TUĞHAN -BİYOGRAFİ

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Oyunculuk Bölümünden burslu olarak mezun oldu. Sinegraf’’ın TRT de yayınlanan “Sakarya Fırat” adlı dizisinde “Kablosuz Vedat” adlı karakteri canlandırdı.

2007-2008 sezonunda İstanbul B.B. Kültür A.Ş. tarafından Lacivert Gölgeli Adamlar adlı oyunda oynadığı “hırsız” karakteriyle “en iyi yardımcı “erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü. 2009 yılında Ersin Pertan’ın yazıp-yönettiği Mazi Yarası adlı sinema filminde rol aldı.

Şuan eğitimine Bilgi Üniversitesi – Sinema-TV bölümünde yüksek lisans yaparak devam etmektedir.

Okul eğitimi ve tiyatroyla uğraşlar verirken çeşitli dallarda da kendisini geliştirmeyi ihmal etmedi. Kendine ait birçok bestesi olup bunların bir kaçı oynadığı ve oynamadığı oyunlarda kullanılmaktadır. Telli, vurmalı ve üflemeli
birçok enstrüman çalmaktadır.

Oyunculuk kariyerinin yanında, söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle müzik sektörüne 2013 yılında adımlar atmıştır. Prodüktörlüğü Sertaç Güler tarafından yapılan Erkek Masalı isimli ilk single çalışması SG Music Productions etiketiyle  i-Tunes ve tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.

Aynı süreçte   İstanbul B.B.’si Şehir Tiyatrolarında oyunculuk kariyerine devam eden sanatçı, yapımcılığını BKM‘nin üstlendiği “Görümce” (2016) filminde oynamıştır. Sanatçı şuan “Yol Arkadaşım 2” (2018) filminin çekimlerinde oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

17.08.2018 tarihinde Apple Music ve tüm dijital mecralarda çıkacak olan “Şarap Kadehleri” isimli duygusal şarkısıyla tekrardan kendi sesi ve bestesiyle seyircisine göz kırpacak :)