Söz/Müzik: Cenk Bayramoğlu
Aranjör: Sertaç Güler
Rhodes: Sertaç Güler
Akustik Gitar: Sertaç Güler
Perküsyon: Barış Buran
Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks: Sertaç Güler
Mastering: Süha Duran

CENK BAYRAMOĞLU – SAHİBİNDEN AZ SÖYLENMİŞ ŞARKILAR

  turktelekom   amazon-2napsteryandex  presskit2

SAHİBİNDEN AZ SÖYLENMİŞ ŞARKILAR’IN HİKAYESİ
2013 yılında altı ay arayla babamı ve dayımı kaybettim. Bu kayıplar bana 21 yaşımdan beri yazıp özenle kendime sakladığım şarkıların benimle birlikte yok olacakları gerçeğini hatırlattı. Geleceğe benden bir hatıra kalması amacıyla bu albümü hazırladım. Şarkıların ruhunuza hitap etmesi dileğiyle…
Şarkıların hikayeleri:
Çocuk:
Çocuklar günahsız meleklerdir. Bu sebeple onların başına gelen kötü olaylar çok daha fazla etkiler Cenk Bayramoğlu’nu. Şarkı, başta savaş ve terör gibi sebeplerle hayatlarını kaybeden çocukları konu alan bir isyan.
Dumbaradeya
: Bu şarkıda bir dediği öbür dediğini tutmayan, kibirli, paronayak, dengesiz, dediğim dedik, yalancı, tembel ve bir o kadar da narsist bir karakter alaycı bir üslupla hicvediliyor.
Gönüllü Teslimiyet: Orta yaşlı bir adamın, genç bir kadından çok etkilenmesi ve bu durum karşısında mantığı ve duyguları arasında kalması sonucu yaşadığı iç huzursuzluğu konu edilmiş.
Dünya: Günümüz dünyasına karamsar bir gözle bakan bir insana, gelinen durumun sebeplerini açıklayan ikinci bir karakterin eşlik ettiği farklı bir şarkı. Cenk Bayramoğlu, ikinci karaktere rap tarzında yer vermiş.
Muamma: Bir günü bir gününü tutmayan sevgiliye yazılmış bir sitem şarkısı. Şarkıda kullanılan karşıt kelimelerin her biri ayrı bir ruh halini tasvir ediyor.
Vefasız:
Bir aşığın terkedildikten sonraki ilk gününü anlatan sitemkar bir şarkı.
O: Aşık olduğu kadının fiziksel, duygusal ve karakteristik özelliklerini, o kadının kendisini nasıl etkilediği ile birlikte anlatan, sıcacık bir şarkı.
Mutlu Ol Yeter:
Karakterimiz, aşık olduğu kişiye, kendisi için önemini sempatik bir dille anlatıyor. Şarkıda kullanılan müzik de sözler kadar yumuşak.
Doğalken daha güzeldin:
Günümüzde sadece yediğimiz ve içtiğimiz şeyler değil, insanlar da doğallıktan giderek uzaklaşmakta. Bu şarkıda özellikle fiziksel açıdan kendini değiştirerek doğallığını kaybeden bir karakter ironik bir dille konu edilmiş.
Bitince gençlik günlerim
(when my youth is over): Gençlik günlerimizdeki umutlarımız, beklentilerimiz ve hayallerimiz, yaş aldıkça törpülenebilir veya ertelene ertelene yok olabilir. Hayat şartlarının ve toplumun dayattığı sistemin bir insanın hayatına etkileri anlatılıyor.

CENK BAYRAMOĞLU -BİYOGRAFİ

Cenk Bayramoğlu İstanbul’da doğdu. Kendi deyimiyle 1974 model. Üsküdar Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi iktisat bölümünü bitirdi. Çocukluğundan beri iyi bir müzik dinleyicisiydi. Ancak gitarı bir arkadaşından özenerek eline alması üniversitenin ilk yıllarında olur. 21 yaşından itibaren kendi şarkılarını yazar ve özenle kendine saklar. Müziğinde, çok çeşitli tarzları dinlemiş olmanın verdiği bir farklılık vardır. Lise ve üniversite dönemlerinde bir yandan Ahmet Kaya ve Zülfü Livaneli, bir yandan da Dire Straits ve Cranberries dinlemesini örnek verebiliriz. Cenk Bayramoğlu, Yeni Türkü, İncesaz ve Ezginin Günlüğü gibi grupların hayranı. Kendisini bir enstrümanist ya da solist olarak tanımlayamayacağını, ancak şarkı yazarlığı konusunda başarılı bulduğunu söylüyor. Hayatı boyunca duygusal yanı ağır basan Cenk, askerlik sonrası girdiği ve 17 yıl boyunca satış departmanında çalıştığı kurumsal firmadan aşırı mutsuzluk sebebiyle ayrılmış. “Ünlü birinin başına gelseydi tükenmişlik sendromu diye fiyakalı bir isim konurdu ama benim gibi sade vatandaşlar için sanırım sadece orta yaş krizi deniyor” şeklinde ifade ediyor durumu. İşten ayrıldıktan sonra uzun zamandır üretemediği şarkıların üst üste geldiğini fark ediyor. Kendini en çok mutlu eden şeyin şarkı yazmak olduğuna dair kesin kararını veriyor ve bu konuya eğilmeye başlıyor. Bu albüm, onun bu kararı sonucu yaptığı arayışlar esnasında Sertaç Güler ile tanışmasıyla şekillenmeye başlamıştır.