taylan ünlü

Söz/Müzik: Taylan Ünlü
Aranjör: Sertaç Güler
Davul Programlama: Sertaç Güler
Perküsyon: Barış Buran
Bas Gitar: Süha Duran
Klavyeli Çalgılar: Sertaç Güler
Akustik/Elektrik Gitarlar: Sertaç Güler
Geri Vokaller: Taylan Ünlü
Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks: Sertaç Güler
Mastering: Süha Duran

TAYLAN ÜNLÜ – GÖKYÜZÜMSÜN

apple-music-logo  turktelekom fizy-web  amazon-2tidal_logonapsteryandex  presskit2

GÖKÜZÜMSÜN’ÜN  HİKAYESİ

Dördüncü single çalışmasında sanatçı,”Gökyüzümsün” ’le romantizmini doruklara ulaştırmaktadır. Akustik, rock temalarından uzaklaşmadan, elektronik çizgilerin içinde harmanlandığı duygu yüklü bir albüm Gökyüzümsün.

Gökyüzümsün
Marmaris’te yine harika bir gecede motosikletimin üzerinde dilimden dökülmeye başladı heceler. Aşkla, özlemle, hayallerle dolu bir gökyüzü altında düşledim, sevgilimi aşkımı. Eve döndüğümde bir sayfa dolusu gökyüzümsün şiirini yazdım. Çok sevdiğim aşkım için yazdığım şiir, gökyüzümsün bestesi haline dönüştü. 

Öptüm Dudaklarımdan
Yeni bir pencere açıldı. Artık daha güçlü hissediyordum kendimi. Güzel şarkı söylüyorsun diyorlardı hayranlık duyuyorlar, takip ediyorlar, bağırlarına basıyorlardı resmen. Umuduma umut katan bir şehirde, gittikçe kalabalıklaşıyorduk, eğleniyorduk. “Evet Taylan, her şey güzel olacak” diyordum kendime. Bütün endişelerimi bir kenara attığım o günler de, “Korkudan önceki korkularımdan vazgeçtim ve kendime tüm renkleri seçtim. Çünkü öptüm ben bu hayatı dudaklarından”

Yüreğim Marmaris’te
Aşık olduğum bir şehir için yazdığım bu şarkıda, sözler bir sevgiliye yazılır gibi düştü dilimden. İlk aşka yazılan şiir gibi.En mutlu olduğun yerdeki huzur, yıllarca gerçekten yaşadığım keşfettiğim, sanki sadece benim sevdiğim hissettiğim heyecanlandığım eşsiz bir güzellik iyilik. Ola ki canın sıkıldı bir şeylere. Kızdın bağır çağır! İşte o an gözlerinin gördüğü ilk şey sana şunu dedirtiyor. Çok güzel memlekette yaşıyoruz gardaş……:)))
Umutlarımı yeşerten, beni ben yapan yerdeyim!
Yüreğim Marmaris’te…..

TAYLAN ÜNLÜ -BİYOGRAFİ

22 Haziran  1974 yılında Osmaniye’de doğan Taylan Ünlü’nün, çocukluk yıllarından beri müziğe olan ilgisi oldukça fazlaydı. Sanatçı halk müziği ve sanat müziği korolarında yer alarak müzik hayatı serüvenine başlamıştır. Lise dönemlerinde etkilenmiş olduğu Türkçe pop-rock tarzında çalışmalara kulak vermiş ve bu doğrultuda müzik yaşamına devam etmiştir. Çukurova Üniversitesi OSMYO Çevre Koruma bölümü mezunudur.

Bir dönem TRT İstanbul Radyosuna ait “Klasik Müzik Korosu’nda” da yer alan sanatçı, 16 yıldır yaşadığı Marmaris‘te çeşitli müzik kulüplerinde ve belediye festivallerinde de etkileyici performanslarıyla seyirci karşısına çıkmıştır.

Geniş repertuvarı, kendine özel tarzı ve çalışmalarından dolayı Marmaris’te “Coverman” olarak tanınan Taylan Ünlü, 2005 yılında önemli gitar
virtüözü Asım Can Gündüz’le birlikte sahne yaşamına devam etmişlerdir.

2012 yılında Coverman isimli ilk EP çalışmasıyla müzikseverlerle buluşan Taylan, söz/müzik Nil Karaibrahimgil’e ait Akbaba ve ülkemizde klasikleşmiş önemli eserlerden olan söz/müzik Özer Şenay’a ait İki Gözüm İki Çeşme isimli şarkıları cover’lamıştır. Sanatçı, ilk klip çalışmasını Akbaba isimli şarkısı için çekmiştir. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kamera karşısına geçen sanatçı başarılı bir çıkış sağlamıştır. Böylelikle sanatçının Coverman isimli ilk EP’si iTunes ve D&R gibi ülkemizin ve dünya pazarının önde gelen satış noktalarındaki yerini almıştır.

Çıkarmış olduğu cover projesinden sonra Taylan, kendi besteleri üzerinden müzik hayatına devam etmeye karar vermiştir. İlerleyen dönemlerde sahne çalışmalarının yanı sıra kendi beste çalışmalarına da ağırlık katan sanatçı, bu doğrultuda birçok prodüktör ve aranjörle görüşmüştür. 2016 Eylül döneminde prodüktör/aranjör Sertaç Güler’le tanışarak birlikte çalışmaya karar vermişlerdir. İkili yeni albümün çalışmalarına başlamıştır.

Rock tarzında üç şarkıdan oluşan “Utan Dünya isimli ikinci EP çalışması için sanatçı, SG Müzik Yapım’la anlaşarak yoluna devam etmeye karar vermiştir.
2017 Ocak ayı içerisinde albümünü çıkartma heyecanıyla çalışmalara devam eden sanatçı, Özür Dilerim isimli şarkısının klip çekimleri için, Tanla Söylemez’in yönetmenliğinde kamera karşısına geçmiştir.