Söz/Müzik: Alp Tuğhan
Aranjör: Sertaç Güler

Perküsyon: İlker Çolak, Mert Demirci
Bas Gitar: Süha Duran
Davul Yazılım/Klavyeli Çalgılar/ Elektrik Gitar: Sertaç Güler
Klarinet: Ramazan Sesler
Geri Vokaller: Melike Şişman, İpar Karaörs, Volkan Kara, Ömer Alphan
Yapım: SG Müzik Yapım (SG Productions)
Prodüktör: Sertaç Güler
Kayıt Stüdyosu: SG Audio Studio
Kayıt/Miks/Mastering: Sertaç Güler
Klip Yönetmeni / Fotoğraf Çekimleri: Hasan Kaan Taş
Kapak Tasarımı: KODODA®Creative Solutions
Video Efekt: Çağatay Dörtyıldız

ALP TUĞHAN – MİŞ

youtube-music   

ALP TUĞHAN-BİYOGRAFİ

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Oyunculuk Bölümünden burslu olarak mezun oldu. Sinegraf’’ın TRT de yayınlanan “Sakarya Fırat” adlı dizisinde “Kablosuz Vedat” adlı karakteri canlandırdı.

2007-2008 sezonunda İstanbul B.B. Kültür A.Ş. tarafından Lacivert Gölgeli Adamlar adlı oyunda oynadığı “hırsız” karakteriyle “en iyi yardımcı “erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü. 2009 yılında Ersin Pertan’ın yazıp-yönettiği Mazi Yarası adlı sinema filminde rol aldı.

Şuan eğitimine Bilgi Üniversitesi – Sinema-TV bölümünde yüksek lisans yaparak devam etmektedir.

Okul eğitimi ve tiyatroyla uğraşlar verirken çeşitli dallarda da kendisini geliştirmeyi ihmal etmedi. Kendine ait birçok bestesi olup bunların bir kaçı oynadığı ve oynamadığı oyunlarda kullanılmaktadır. Telli, vurmalı ve üflemeli
birçok enstrüman çalmaktadır.

Oyunculuk kariyerinin yanında, söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle müzik sektörüne 2013 yılında adımlar atmıştır. Prodüktörlüğü Sertaç Güler tarafından yapılan Erkek Masalı isimli ilk single çalışması SG Music Productions etiketiyle  i-Tunes ve tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.

Aynı süreçte   İstanbul B.B.’si Şehir Tiyatrolarında oyunculuk kariyerine devam eden sanatçı, yapımcılığını BKM‘nin üstlendiği “Görümce” (2016) filminde oynamıştır. Sanatçı şuan “Yol Arkadaşım 2” (2018) filminin çekimlerinde oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

17.08.2018 tarihinde 2. single çalışması “Şarap Kadehleri” ‘ni SG Productions etiketiyle dijital platformlarda çıkarmıştır. Sözü ve müziği sanatçıya ait olan şarkının aranjörlüğünü ve prodüktörlüğünü Sertaç Güler üstlenmiştir. 2019 yılında Hasan Kaan Taş’ın yönetmenliğinde Galata köprüsünde one-shot (tek plan) çekim tekniğinde siyah-beyaz duygusal bir klip çekmiştir.

24.04.2020 tarihinde 3. single çalışması “Miş 2020”  ‘yi, SG Productions etiketiyle iTunes ve tüm dijital platformlarda çıkarmıştır. Sözü ve müziği sanatçıya ait olan neşeli, hareketli şarkının aranjörlüğünü ve prodüktörlüğünü Sertaç Güler üstlenmiştir. Hasan Kaan Taş‘ın yönetmenliğinde ev ortamında #evdekal hashtag’iyle eğlenceli  bir klip çekmiştir.