Davul, Perküsyon: Barış BURAN
Darbuka, Bendir: Edip BERK
Bas Gitar: Süha DURAN
Kanun: Levent KARDEŞ
Flüt: Murat ERTÜRK
Klavyeli Çalgılar: Sertaç GÜLER
Akustik, Elektrik Gitar: Sertaç GÜLER
Klasik Gitar: Onur SARIM
Trompet: Nuri YÖRÜKOĞLU

ERHAN CANBULAT – Sonsuza Dek

   youtube-music    

Yapım: SG Müzik Yapım (SG Productions)
Prodüktör: Sertaç GÜLER
Kayıt Stüdyosu: SG Audio Studio
Kayıt & Miks Mühendisi: Sertaç GÜLER
Mastering Mühendisi: Süha DURAN
Fotoğraf Çekimleri: Ünsal DURUKAN
Kapak Tasarımı: Selçuk IŞIK
Menajerlik & Halkla İlişkiler: info@sgyapim.com – 0212 244 16 03

Albümdeki tüm söz ve müzikler Erhan CANBULAT’a, düzenlemeler ise Sertaç GÜLER’e aittir.

Erhan Canbulat – PRESS

Basın Bülteni
Erhan Canbulat’ın, eğitimci kimliğinin yanısıra beste ve yorumcu kimliği ile hazırlamış olduğu Sonsuza Dek isimli ilk EP‘si SG Yapım etiketiyle dinleyeci ile buluşmaya hazırlanıyor.
Müzik piyasasına sessiz, sakin giren EP, doğru armonilerle sağlam kurgulanmış ve  yorumcusu Erhan Canbulat’a da oldukça yakışmış. Şarkıcı bu ilk albümünde, Sertaç Güler aranjörlüğünde slow ve hareketli olmak üzere 2 ayrı tarzda seslendiriyor şarkılarını.

EP’de Sonsuza Dek ve Pişmanlık Rüzgarı olmak üzere iki şarkı bulunuyor. Aşırılıktan uzak, sakin bir şarkı olan Sonsuza Dek, insanın içindeki her şeyden uzaklaşma istediğine alt yazı olabilecek bir şarkı. O kadar doğal ve sürükleyici iki şarkının nasıl bittiği anlaşılmıyor ve tekrar dinleme isteği uyandırıyor. İlk klip çalışması Tanla Söylemez’in yönetmenliğinde  bu güzel slow şarkıya Marmaris’te çekiliyor.

Ep’nin ikinci şarkısı ise  sözünden, bestesine, düzenlemesinden yorumuna dinleyenenin beğenisi kazanacak bir şarkı olan Pişmanlık Rüzgarı. Yüksek tempolu, eğlenceli ve elektronik, akdeniz esintilerinin olduğu bir şarkı olan Pişmanlık Rüzgarı`nın sonunda temposu iyice artarak şarkı sonlanıyor.

Sonsuza Dek, Erhan Canbulat’ın müzikal geçmişine, sesine ve romantizmine çok yakışıyor,  o yüzden çok da doğru bir yerde dinleyiciyi yakalıyor ve şarkıcının diğer albümleri için dinleyende merak oluşturuyor.

Biyografi

1978 İstanbul’da doğan Erhan CANBULAT müziğe küçük yaşlarda bağlama çalarak Türk halk müziğiyle başlamıştır. Hasköy Lise’sindeki öğrencilik yıllarında müzik öğretmeni Refik KÖKSAL’ın desteğiyle “Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği” bölümünü kazanarak küçük yaşlardan gelen müzik deneyimini profesyonel boyuta taşımıştır.

1995 yılında başladığı üniversite yıllarında, batı müziği eğitimi alarak klasik gitar dalında Prof. Dr. Yıldız ELMAS ile çalışmıştır. Üniversiteden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2001 yılında Ankara Sıhhiye Orduevi’nde  askerlik görevini yapmıştır. Askerliğinde, orduevi orkestrasıyla sahne çalışmaları yapmış ve gitar dersleri vermiştir.

Üniversite eğitiminin başından bu yana birçok sanat merkezinde ve kolejde müzik öğretmenliği yapan Erhan Canbulat; Basad (Bakırköy’lü Sanatçılar Derneği), Yılmaz KÖKSAL Sanat Merkezi ve Özel Açı Okullarında öğretmenlik çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitimciliğinin yanında beste ve yorumculuk çalışmaları da yapmakta olan Canbulat, Sertaç GÜLER‘in prodüktörlüğünde hazırlanan”SONSUZA DEK” isimli 2 şarkıdan oluşan albümü (EP)  2017 Ocak ayında çıkmasını planlamaktadır.

Nihayet uzun süren uğraşlardan sonra albümümü tamamladım. Yıllar önce başladığım müzik serüvenimi somut bir hale getirmenin mutluluğu içindeyim. Şimdi artık herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bu şarkıları özgür bırakma zamanı…

Bu yolculukta her zaman benimle beraber olan sonsuz sabrını ve emeğini hiçbir zaman esirgemeyen Sertaç GÜLER’e, bu albümde yer alan tüm müzisyen arkadaşlarıma ve beni her zaman destekleyen aileme sonsuz teşekkür ediyorum…

Erhan CANBULAT