rock albüm

Şarkı Listesi

RIVER DEEP-DON’T WANNA CHANGE YOU

Single’da söz/müzik Tolga Sayer’e düzenlemeler River Deep’e aittir.

RIVER DEEP HİKAYESİ


70‘ler ve 80’lerin başlarındaki rock müzikten ilham alan River Deep‘in sound’u enerjik, duygulu ve etkileyici klasik rock ballad tarzındadır.

River Deep gezegeninde hayat farklı bir hızla ilerliyor.. Bu adamlar uzun zaman önce bir araya geldiler, birçok farklı sahnede birçok kez birlikte sahne aldılar ve şimdi bu yıllar içinde biriktirdiklerini  ortaya çıkarmanın zamanı geldi. 70ler ve 80’lerin başlarındaki rock müzikten ilham alan  River Deep‘in sound’u enerjik, duygulu ve etkileyici – güçlü melodiler ve içten sözler, bu onların hikayesi. Kemerlerinizi bağlayın…

Çıkış şarkısı ‘Dont Wanna Change You’  yeni bir sound ile kaydedilmiş eski rock ballad’larını anımsatıyor. Parçanın geneline hakim melankolik sözler ve melodiler bir bütünlük içinde sıkı bir şarkı.

GRUP ÜYELERİ

MERT ALKAYA – DAVUL
30 yıllık kariyerinde pek çok önemli isimle çalıştı. Özetle “Bulutsuzluk Özlemi, Joe Lynn Turner, Cem Köksal, Aylin Aslım, Feridun Düzağaç, Demir Demirkan, Haluk Levent, Sertab Erener, Yüksek Sadakat, Işığın Yansıması, Tatu fly?, Aslı Gökyokuş”. Yaya ve Nemrud gruplarının da kurucu üyesi olan Alkaya’nın ilk solo çalışması “Omnipotence” 2021 Mart ayında yayınlandı. Müzikal çalışmaları haricinde Alkaya aynı zamanda yoga, meditasyon, nefes ve ses meditasyonu eğitmenliği de yapmakta.

POYRAZ KILIÇ – BAS GİTAR
Poyraz Kılıç 4 Temmuz 1984 İstanbul’da doğdu. Ailesindeki müzisyenlerin etkisiyle müziğe başladı.  Birkaç üniversite macerasından sonra ses mühendisliğinde karar kıldı. Uzmanlık olarak ses tasarımı ve müzik prodüksiyonuna yöneldi. Profesyonel müzisyenlik kariyerine 2002 yılında başlayıp çeşitli gruplarla bas gitar çaldı. 2006’da Hayko Cepkin’in, 2012’de Niyazi Koyuncu’nun grubuna katıldı. Şu an bu ekiplerle devam etmekle beraber, önemli sanatçılara müzik prodüktörlüğü ve aranjörlük yapmakta, bir çok sanatçının da albüm kayıtlarında bas gitarist olarak yer almaktadır.

UĞUR GÜLBAHARLI – TUŞLU ÇALGILAR – PİYANO
Uğur Gülbaharlı, 8-Eylül-1967’de İzmir’de doğdu. Müzik eğitimine 1987 yılında, 9 Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzikoloji Bölümü‘nde başladı. Daha sonra Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Bestecilik ve Orkestra Şefliği branşına girdi. Ardından Ankara’da sahne kariyerine ağırlık verdi. Fender Blenders grubu ile süren grup çalışmaları sonrasında, 2000 yılında İstanbul’da Özlem Tekin ile konser ve albüm çalışmalarıyla devam etti. Çeşitli mekanlarda ve konserlerde birçok Türk ve yabancı müzisyenle çalma imkânı bulan sanatçı, Özlem Tekin, Feridun Düzağaç, Candan Erçetin, Teoman, Demir Demirkan, Hande Yener, Ete Kurttekin, Özge Fışkın ve Serhat Kılıç gibi isimlerle klavyeci ve aranjör olarak çalıştı. 2013 yılında Absence adlı Pink Floyd Tribute grubunu kurdu ve grubuyla 2019 yılına kadar Türkiye’nin pek çok şehrinde, önemli festival ve etkinliklerde konserler verdi. Konser ve canlı müzik projelerini eğitim alanından koparmayarak, 2000 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisi oldu ve eğitmenlik hayatı Anabilim Dalı Başkanı olarak devam etmektedir. 29 Ekim 2020 tarihinde  Uğur Gülbaharlı, Anlatılmamış Hikayeler / Untold Stories albümünü yayınladı.

HAKAN ŞAVKLI – ELEKTRİK GİTAR
1970 İstanbul’da doğdu. TRT İstanbul Radyosu sanatçılarından icracı ve bestekar babasının desteğiyle Y.KENAN ŞAVKLI Klasik Türk Müziği ve batı müziğiyle erken yaşlarda tanışmıştır. Çocukluk yıllarında hem bağlama hem gitar ile tanışan Şavklı, 15 yaşından itibaren kendi kurduğu gruplarla birlikte ilk sahne performanslarını gerçekleştirdi. 1993 yılında Türkiye’nin ilk heavy metal topluluklarından biri olan KRONİK grubuna katıldı ve 1992 yılında yayınlanmış ENDLESS WAR albümünün turnesinde yer aldı; 9 yıl boyunca çeşitli konserler ve birçok televizyon programına eşlik etti. Özellikle rock müzik alanında nam yapmış efsane rock gruplarının albüm ve konserlerinde gitar performansıyla önemli projelere imzalar atmıştır. Ülkemizin önemli gitar virtüözleri arasında anılmakta olan Şavklı, 2002 yılında çıkan “Gitarın Asi Çocukları” isimli albüme “01.50 A.M.” isimli teklisi ile katıldı. Farklı projelerde de yer alan Şavklı; 1994-2000 yılları arasında özel radyolar için hazırladığı müzik programları ve müzik direktörlüğü, özel bir kolejde iki yıl müzik öğretmenliği, amatör müzik grup koçluğu, Türkiye ve Almanya’da sahnelenen bir çok tiyatro oyununun müziklerinin bestelerinide yapmıştır.

TOLGA SAYER – LEAD VOCAL
Tolga Sayer’in  müziğe ilgisi çocukluk yıllarında kendisine sürekli Beatles , Animals gibi grupların kasetlerini dinleten daha sonra da bir gitar hediye eden kuzeni Cenk Taner (Kesmeşeker) sayesinde başladı.  Aktif müzik hayatına 1994 yılında  dönemin popüler rock barlarında sahne alarak başlayan Tolga Sayer   1997 yılında katıldığı  “Mister No” grubu ile 2002 yılında “Aşk” isimli albümü çıkardı. Daha sonra 2010 yılında  tüm söz ve müziklerini kendisi yazdığı “Yine Sonunda”  adlı solo albümle müzik yolculuğuna devam etti. Bu albümden  birlikte çalışmaya  başladığı grubu ile bir çok konser verdikten sonra yeni albüm çalışmalarına grup olarak devam etme kararı aldılar ve RIVER DEEP meydana geldi.

PRODÜKSİYON

Miks/Mastering: Arıkan Sırakaya
Kapak Tasarımı: Belgin Yavuzlar Sayer
Yapım: SG Müzik Yapım (SG Productions)
Prodüktör: Sertaç GÜLER
Halkla İlişkiler: info@sgyapim.com – 05309119848