Şarkı Listesi

TUANA ÇÖMLEKÇİ – TUTTUĞUM EN GÜZEL DİLEKSİN

    youtube-music    

Teklideki söz, müzik ve düzenlemeler Sertaç GÜLER’e aittir.

12 Şubat 1998 yılında İstanbul’da doğan Tuana Çömlekçi dört yaşında İTÜ Konservatuarı keman bölümünü birincilikle kazanarak müzikle tanıştı. Eğitim hayatında okuduğu tüm okullarda solist olarak görev aldı. Müzikten hiç kopmadı. Mimar Sinan Koleji Orkestrasında baş kemancı olarak bulundu.
Çeşitli yerel müzik yarışmalarında dereceler aldı. Son okulu olan İstanbul Bilgi Üniversitesinin müzikal topluluğunda solist, oyuncu ve yönetmen ekibinde aktif olarak çalışmalarını sürdürdü. Trump Tower ve Zorlu Center’da oynanan bu oyunların gelirleri sosyal derneklere bağışlandı.

Üniversite yılları ve sonrasında çeşitli mekanlarda solist olarak seyirciyle buluştu. Geniş repertuarı ve farklı tarzı ve duygu yüklü sesinden ötürü müzik duayenlerinden Aybars Çavuşçu’nun dikkatını çekti ve Kıbrıs’ta Kaya Artemis Otel’de uzun bir dönem sahne aldı. Müzik eğitimine her zaman öncelik verdi ve Carmen Yeşiltepe’den aldığı şan derslerini tiyatro ve beden dili eğitimleriyle tamamladı. Mezun olduğu sosyoloji bölümüyle müziği birleştirmek ve kendini geliştirmek adına sanat terapisi eğitimini tamamladı. Söylediği yerli yabancı şarkılarda nostaljik müzikler ilgisini çektiği için günümüz sound’larına uyarlayarak kendi tarzını ortaya koydu.
2022 yılında ilk teklisini çıkartmak için Sertaç Güler ile stüdyo çalışmalarına başladı.