1. Diriliş Uğur Gülbaharlı 0:30
  2. Etnik Kaotik Uğur Gülbaharlı 0:30
  3. Pastoral Uğur Gülbaharlı 0:30
  4. Pastoral - Piyano Uğur Gülbaharlı 0:30
  5. Prelude Uğur Gülbaharlı 0:30
  6. Rüya Uğur Gülbaharlı 0:30
  7. Savaşa Çeyrek Var Uğur Gülbaharlı 0:30
  8. Silüet Uğur Gülbaharlı 0:30
  9. Sonbahar Uğur Gülbaharlı 0:30
  10. Umutsuz Uğur Gülbaharlı 0:30

Hikayesi

Anlatılmamış Hikayeler / Untold Stories isimli albümümü tamamen sözsüz, yani enstrümantal olarak tasarladım ve yıllar içinde biriktirdiğim müzikleri bir araya getirdim. Soundtrack (film müziği) tarzında düşündüğüm albüm, bir konu üzerine kurulu değil, fakat her zaman “kendi hikayeni kendin yaz” fikri ile oluşmasını ön planda tuttum. İnsanların bu müzikleri dinlerken, bir dizi veya film sahnesini ya da herhangi bir anısını hatırlamasını ve kendine göre bir konuyu düşlemesini istedim.

Albümde doğu ve batı enstrümanlarını bir arada kullanarak, hatta bazen elektronik alt yapı üstüne bu enstrümanları serpiştirerek, farklı bir harman elde etmeye çalıştım. Tamamını benim çaldığım solo piyano eserleri ya da düo (ikili) ile daha küçük oluşumlar yarattım, yanısıra yaylı çalgılar / senfonik orkestra için yazdığım eserlerle de orkestral olarak renkler oluşturdum. Albümün genel armonik temeli batı armonisine ait olsa da, parçalar içinde makamsal veya modal melodileri de sıkça kullanarak, çağdaş bir yapıda birleştirdim.

Anlatılmamış Hikayeler

Spotify iTunes Amazon YT Music

Anlatılmamış Hikayeler

Artist : Uğur Gülbaharlı
Genre : Enstrümantel
Format : Digital Download

UĞUR GÜLBAHARLI – ANLATILMAMIŞ HİKAYELER

Ülkemizin değerli piyanist ve eğitimcilerinden Uğur Gülbaharlı‘nın “Türk Çağdaş Klasik ve Batı Klasik Müziği” karışımı beste ve aranjmanlarından oluşan “Anlatılmamış Hikayeler” isimli ilk solo albümü, Sertaç Güler‘in prodüktörlüğünde “SG Müzik Yapım” etiketi ile 30 Ekim 2020 tarihinde Apple Music ve tüm dijital marketlerde yerini alıyor!

ENSTRÜMANTEL BİR ALBÜMDE DOĞU VE BATI MÜZİĞİ NASIL SENTEZLENEBİLİR?
Synthesizer, elektronik sound’lar böyle bir albümün içinde nasıl yer alabilir? İşte Anlatılmamış Hikayeler’i dinleyerek başlayabiliriz.

Sanatçı yıllar içinde biriktirdiği deneyimlerini, hayallerini ve bestelerini enstrümantal olarak tasarladığı “Anlatılmamış Hikayeler” albümünde bir araya getirdi.

“Kendi Fikrini Kendin Yarat”

Soundtrack tadında tasarlanmış olan albümde sanatçı, bir konu üzerinden gitmek yerine “Kendi Fikrini Kendin Yarat” düşüncesiyle yarattığı bestelerden ve düzenlemelerden oluşan özel bir albüm çıkarmış ortaya.

Albümün genel armonik temeli “Batı Armoni”sine ait olsa da, parçalar içinde “Makamsal” veya “Modal Melodileri” harmanlandığı, “Çağdaş Klasik Müzik” yapısında farklı coğrafyaların birleştiği güçlü bir albüm olmuş.

Albümde doğu ve batı enstrümanlarının bir arada kullanıldığı, “Diriliş”, “Umutsuz”, “Rüya” gibi eserlerin armonik yapılarının ve güçlü melodilerinin yanında “Synthesizer” gibi dijital tuşlu çalgılarının partisyonları ve çalımları, bu karışımda dinleyicileri farklı dünyalara götürecektir.

Etnik ve Elektronik Sazlar
“Ney, Mey, Kemençe, Kanun” gibi etnik sazlarının elektronik alt yapı üstüne harmanlandığı albümde “Etnik Kaotik” isimli şarkı oldukça dikkat çekiyor. Elektronik müzik severler şimdiden playlist’lerine şarkıyı ekleyebilirler.

Albümde “Pastoral, Prelude, Siluet” isimli solo piyano eserlerinin yanı sıra “Sonbahar” isimli ikili performansların da olduğu müthiş melodiler hakim. Sabah uyandığınızda, kahvenizi yudumlarken piyano resitallerini dinleyebileceğiniz çok özel klasik müzik türünde şarkılar albümde bulunmaktadır.

Senfonik orkestra için yazdığı “Savaşa Çeyrek Var” ve “Pastoral” isimli eserler yarattığı hayal dünyası ve aranjmanı ile albüme ayrı bir renk katmaktadır.

Kısacası yaşanmışlıkların, yaratıcılığın, arkadaşlıkların ve özverinin oldukça yüksek olduğu çok özel bir albüm yaratılmış. Şimdiden müzik kütüphanenize eklemeyi unutmayın!

Yaylı Tanbur, Vokal: Özer ÖZEL
Klasik Kemençe: Aslıhan Eruzun ÖZEL
Ney: Tolga ÜNALDI
Kanun: Esra BERKMAN
Mey: Turgay ÖZDEMİR
Trompet: Barış OKTAY
Klarinet: Övgü ÖZPARLAK
Vurmalı Çalgılar: Sait ARAT, Tolga ÜNALDI
Keman: Balkan TÜYSÜZ
Bas Gitar: Uğur ÖKTEM
Piyano – Synthesizer: Uğur GÜLBAHARLI
Davul Programlama: Ete KURTTEKİN & Uğur GÜLBAHARLI
Vokaller: Özer ÖZEL

Kayıt Stüdyosu: SG Audio Studio
Kayıt: Sertaç GÜLER, Nurkan RENDA (Prelude Piyano, Siluet Piyano, Pastoral Piyano)
Miks: Sertaç Güler (1. Diriliş, 2. Etnik Kaotik, 6. Rüya, 7. Savaşa Çeyrek Var, 9. Sonbahar, 10. Umutsuz)
Uğur ÖKTEM (3. Pastoral, 4. Pastoral Piyano Versiyon, 5. Prelude, 8. Siluet)
Mastering: Ete KURTTEKİN

Fotoğraf Çekimleri: Aslıhan AVCI
Kapak Tasarımı: Aysu DÖNMEZ GÜLBAHARLI

Yapım: SG Müzik Yapım (SG Productions)
Prodüktör: Sertaç GÜLER