1. Gece Uçurtması Tanla 0:30
  2. Ekim Yağmurları Tanla 0:30
  3. Kırık Kalpli Keman Tanla 0:30

Biyografi

16 ocak 1989’da Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretim yıllarında müziğe olan merakı öğretmenlerinin dikkatini çekti ve okul korolarında ilk deneyimlerini kazandı. Lise yılları müzik adına daha verimli geçen sanatçı, henüz lise 1. sınıfta ilk bestesi olan ” Yüreğin benimle mi? ”isimli şarkısını yazdı. Bu yeteneğini geliştirmek adına farklı yazarlara ait sözlükler, deyim sözlükleri, şiirler, kitaplar ve senaryolar okudu.  2005 yılında  liseler arası iki şarkı yarışmasında birincilik kazandı. 2008 yılında vatani görevini yapmak için Edirne’ye gitti. 2010 yılında çalışma hayatına atılıp birikim yapmaya başladı. Aynı dönemde müzikal çalışmalarında devam ederek farklı mekanlarda sahne almaya başladı. 2012 yılında Onur Sarım ile tanışması müziğe daha profesyonel bakmasını sağladı.

Onur Sarım destekli ilk demolarını yine aynı tarihte yayımladı. 2013’te Özel şan eğitimlerine başladı. 2015 yılı başlarında Matem isimli şarkısını tek şarkılık bir single albümle projelendirmeye karar verdi. Onur Sarım’ın aranjörlüğü ve Sertaç Güler’in prodüktörlüğünde gerçekleşen,  Efe Taşkın‘ın MATEM isimli ilk single çalışması

27.11.2015 tarihinde SG Music Productions etiketiyle iTunes ve tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.

Spotify iTunes Amazon YT Music

Matem

Artist : Efe Taşkın
Genre : Türkçe Pop
Format : Digital Download

Efe Taşkın -Pop Müzik
Sözü/Müziği Efe Taşkın‘a, aranjesi Onur Sarım’a ait olan “Matem” isimli Single çalışması SG Müzik Yapım etiketiyle 03.12.2015 tarihinden itibaren tüm dijital müzik marketlerde!

Perküsyon: Erkan Kanat
Bas Gitar: Kemal Büyük
Piyano: Gökhan Varol
Gitar/Geri Vokaller: Onur Sarım
Yan Flüt: Volkan Demirler