Story

Çünkü o gerçekleşmiş bir masalın hikayesidir. Bu yüzden ilkbahardır. Bu yüzden emekleyen bir bebeğin ilk adımlarıdır. Bu yüzden ilk aşktır. Bu yüzden dünyayı değiştirmek istemektir. Bu yüzden kendini aramak, vazgeçmemek ve hayaller kurmaktır. Masalın Sonu İlkbahar o küçük sahil kasabamız, arka bahçemiz, düşlerimizdir. Hayatın akışında unutulmuş gerçekliğimizdir. Farkında olmaktır. Masalın Sonu İlkbahar Umuttur.

Spotify iTunes Amazon YT Music

Masalın Sonu Son Bahar

Release Date : 27 Haziran 2017
Artist : Yavuz Ozan Uçar
Genre : ALTERNATİF ROCK
Catalog ref. : WT008
Format : CD

Yavuz Ozan Uçar-Rock
Sözü/Müziği/Düzenlemesi Yavuz Ozan Uçar‘a ait olan “Masalın Sonu İlkbahar” isimli albüm çalışması SG Müzik Yapım etiketiyle 28.04.2015 tarihinden itibaren tüm dijital müzik marketlerde!

Davul: Güven ŞANCI
Perküsyon: Özgür ATASOY
Bas Gitar: Cüneyt SAKA
Piyano – Synthsizer: Yavuz Ozan UÇAR
Akustik – Elektrik Gitar: Emrah Murat AYGÜN, Sertaç GÜLER
Elektrik Gitar: Altuğ COŞKUN
Viyolonsel: Hazal AKKERMAN
Viyola: Aslı Beste BENİAN
Keman: Yeliz KAHVECİ
Trompet: Enes NALKIRAN
Geri Vokaller: Bilge KOCAARSLAN, Yavuz Ozan UÇAR

“Albümdeki tüm söz, müzik ve aranjeler Yavuz Ozan UÇAR’a aittir.”

Yapım: SG Müzik Yapım (SG Productions)
Kayıt Stüdyosu: Açık Sanat – SG Audio Studio
Mix – Mastering: Sertaç GÜLER – Anıl TAŞHAN (Hayata Mola – Sihirli Lamba)
Kapak Tasarımı ve Fotoğraflar: Fikret KABAY
Video Klipler: A. Caner KASIM – Baran TOKMAKOĞLU (Hayata Mola)
Konuk Oyuncu: Ece ÖZGENEL (Hayata Mola)
Çocuk Oyuncu: Fidel DUMLUPINAR

Yavuz Ozan UÇAR – Biyografi
Yavuz Ozan Uçar 1987 yılı haziran ayında İstanbul’da doğdu. Plastik oyuncak arabası ilk gitarı, oklava ve leğeni ilk davulu, ilk şarkısı yıllar sonra annesinden 3 yaşındayken söylediğini öğrendiği yıldızlardaki sevgiliydi…

Müzik eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 1997 yılında başladı. Ardından Marmara Üniversitesi’nde müzik eğitimine devam etti.
Eğitim yılları içerisinde flüt, piyano, korno, orf çalgıları, şan ve kompozisyon eğitimi aldı. Aynı zamanda amatör seviyede trompet, klarinet, gitar, akordiyon ve saksafon da çalmaktadır.

İçindeki müzik aşkı girişimci ruhu ile buluşan Ozan çeşitli müzik oluşumlarının kuruluşunda da rol aldı. İstanbul Gençlik Senfoni Orkestrası 2010, İstanbul Gençlik Oda Orkestrası 2013 ve Sanatı ve Sanatçıları Destekleme Derneği 2013 bu oluşumlara örnek verilebilir.

23 yaşında kuruluşunda yer aldığı İGSO ile Türkiye’nin en genç orkestra kurucusu da olmuştur. Sanatın farklı alanlarına da ilgisi olan Yavuz Ozan Uçar şiir, öykü ve denemeler yazmakta; tarih, bilim ve felsefeyle ilgilenmekte, ayrıca uzun yıllardır uzak doğu savaş sanatlarından wing chun kung fu yapmaktadır.

2014 yılında prodüktörlüğünü üstlenen Sertaç Güler’le tanışan Yavuz Ozan Uçar’ın “Masalın Sonu İlkbahar” albümü 28 Nisan 2015 tarihinde SG Music Productions etiketiyle tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.