1. Haydar Haydar Mukaddes Yıldız 0:30

Hikayesi

Yorumcu, yıllar öncesinde uzun yıllar yaşadığı Konya Ereğli’sinde organize edilen bir kutlamada diş hekimi yakınından Haydar Haydar türküsünü  büyük bir beğeni ile dinler.  Şarkılara eşlik etmenin ötesine geçmesi ise yıllar sonra, “Bireysel Gelişim Eğitmeni” ile tanışır. Kuraldışı Eğitim ile yorumcu, kendisi ile tanışıp, kendi iç dünyasına uzun ve bitmeyen bir yolculuğa çıkmıştır. Bireysel Gelişim Eğitmeninin Haydar Haydar türküsünün, insana dair ne kadar derin ve özel bir anlamı olduğundan bahsetmesinin ardından, öncesinde bildiğini düşündüğü türküyü çok daha başka bir türlü dinler ve söyler hale gelmiştir.

Yorumcuya göre türkü, özgür ve bir o kadar sorumluluk sahibi, başkalarının yaşamına saygı duyan ve kendi sınırlarını çizmeyi bilen, başkalarına dur demeyi bilen bireylerin türküsüdür.  Başlı başına bir felsefe, ruhu olan bir yaşam biçiminin kelimelere dönüşümüdür.

Free Download Spotify iTunes Amazon YT Music

Haydar Haydar

Release Date : 6 Mart 2022
Artist : Mukaddes Yıldız
Genre : Etnik
Format : Digital Download

Yorumcunun ilk tekli çalışması olan Haydar Haydar’ın aranjörlüğü ve prodüktörlüğü Sertaç Güler tarafından gerçekteştirilmiştir. Ülkemizin Klasik Türk Halk Müziği dalında önemli bu eseri, batı ve türk tarzları harmanlanarak eser düzenlenmiştir. Tekliye ayrıca ülkemizin önemli Kanun sanatçısı Ali İlikan sololarıyla eşlik etmiştir.

Mukaddes Yıldız’ın ilk teklisi “Haydar Haydar”, 3 Haziran 2022 tarihinde
SG Müzik Yapım etiketiyle Apple Music’te yerini alacaktır.

Prodüksiyon
Söz/Müzik: Anonim
Aranjör: Sertaç Güler
Davul Programlama, Bas Gitar, Klavyeli Çalgılar, Elektrik Gitarlar: Sertaç Güler
Perküsyon: Edip, Kanun: Ali İlikan

Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks/Mastering/MFIT Mastering: Sertaç Güler
Yapım: SG Productions