X
X
Back to the top
X
Single, Tekli Ultimate Set
Single, Tekli Ultimate Set

Mail Listemize Üye Ol ve ilk alışverişinde %25 indirim fırsatını kaçırma!

Yeni albümleri, özel indirimleri ilk öğrenen siz olun.

 
X

Starbox

  1. Ana Sayfa
  2. Starbox

Sen Hayal Et Üret Starbox Albüm Paketi

Sen Hayal Et Üret Starbox Albüm Paketi Sen Hayal Et, Üret! Gerisini Bize Bırak! Şarkılarını sana özel aranje edelim. Kayıt, mix, mastering yapalım ve tüm dünyada yayınlayalım!
Starbox albüm paketi siz besteciler, söz yazarları ve solistler için Starbox müthiş tekli (single), (EP, Long Play) albüm paketidir. Sen Hayal Et! Kayıt mix mastering aranje’yle biz uğraşalım!

Sen Hayal Et Üret Gerisini Bize Bırak
Şarkılarını sana özel aranje edelim. Kayıt, mix, mastering yapalım ve tüm dünya da yayınlayalım!

Dijital Albüm ve Süreci
Şüphesiz ki dijital çağın sunduğu en belirgin gelişme; iletişimin kolaylaşıp, hızlanmasıdır. SG Müzik Yapım Dijital müzik distribütörleri arasında deneyimli butik bir şirkettir. Teknoloji çağıyla beraber iletişimin kolaylaşmasıyla, müzik sektöründe tanınmış ya da tanınmamış artist & gruplar şarkılarını tüm dünyada geniş kitlelere ulaştırabilmektedir. Müziksever kişi tarafından, kendi duvarları arasında yaratılan, söze, notaya düşen duygular artık çok daha kolay o duvarları aşabilir hale gelmiştir. Paylaşmak, dijital ortamlara açılan bir kapıdır. Dijital müzik dağıtım servisleri olarak dünyada ki tüm dijital müzik platformlarını takip ediyoruz. Dijital müzik servisi hizmetlerimiz 7/24 devam etmektedir.
Streaming
Siz de şarkılarınızı dijital platformlarda şarkı yayınlamak iTunes, Fizy Müzik, Muud Müzik, Youtube, Spotify, Deezer gibi web sitesi ya da uygulamalar da lisanslı olarak tüm dünyada satışa ve lisanslı dinleme kanallarında geniş kitlelere sunup, paylaşabilirsiniz. Böylelikle duygularınız, başkalarının duygularına da tercüman olabilecektir.

Böylesine güzel bir amaca hizmet etmek adına, SG Müzik Yapım olarak, güzel paylaşımlara sebep olacak bir proje geliştirdik. SG Müzik Yapım Dijital müzik distribütörleri arasında deneyimli butik bir şirkettir. Starbox adını verdiğimiz projemiz ile albüm yapımlarınızda sizlerle buluşmanın keyfini yaşamaktayız.

Starbox
Kendin Pişir, Kendin Ye anlayışla çalışan sizin isteklerinize özel bir projedir!

Sen Hayal Et, Üret! Gerisini Bize Bırak!

Nedir, nasıl ilerler gibi sorularınıza cevap verebilmesi için, aşağıda Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzü hazırladık. Sürece ilişkin diğer tüm sorularınızda hizmet vermekten keyif duyacağımızı paylaşmak isteriz.

İletişim için bekliyoruz 🙂

SSS

S1-Çok güzel bestelerim var, aynı zamanda kendim söylüyorum fakat aranje, stüdyo kayıt konuları hakkında bilgim yok. Ne yapabilirim?

C1: Bestelerin stüdyomuzda profesyonel aranjörler tarafından öncelikle aranje edilmektedir. Aynı zamanda stüdyomuzda ses mühendislerimiz tarafından bestenizin kayıtları, miks ve mastering hizmetleri sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S2- Şarkılarımızı bir aranjörle daha önceden çalıştık. Profesyonel kayıtların yapılması gerekmektedir. Bu hizmeti sağlıyor musunuz?

C2: Albüm kayıt stüdyomuzda tüm şarkılarınızın kayıtları alınmaktadır ve mikslenmektedir.
Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S3- Albüm aranje, kayıt, miks, mastering çalışmalarını tamamını bitirdik. Yapım şirketinizden çıkartabiliyor muyuz? Dijital Müzik Servisi Hizmeti Veriyor musunuz?

C3: Öncelikle master CD’yi beraber dinliyoruz ve albüm kalite standartları yeterliliğine hakim ise yapım şirketimizden albümünüzü çıkartabiliyoruz. Dijital Müzik Servisi Hizmetini de sağlamaktayız. Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S4-Albüm & Single hangi platformlarda satışa çıkartılmaktadır?

C4: iTunes, Apple Music, Deezer, Spotify, Fizy, Youtube Music, Muud Music, Google Music gibi popüler toplam 51 uygulamada, 272 ülkede lisanslı satışlarınız gerçekleşmektedir.
Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S5-Bitirmiş olduğumuz albümümüz ne kadar sürede çıkmaktadır?

C5: Master CD’yi, albüm kapağı, sosyal medya gibi içeriklerin olduğu materyalleri tarafımıza teslim ettiğiniz tarihten itibaren en az 21 gün, en fazla 28 iş günü içerisinde dijital platformlarda albümünüz satışa sunulmaktadır.

S6: Dijital albüm gelirlerini nasıl takip edebilirim?

C6: Dijital albüm gelirlerine ait ekstrelerinizi 3 ayda bir mail ortamında tarafınıza raporlamaktayız. Hangi uygulamada şarkılarınız “kaç kez satıldı?”, ‘kaç kez dinlendi?”, “ne kadar gelir elde etti?” vb. tüm teknik detayları ayrıca görebilmektesiniz. Ve sözleşmemizde belirtilen ilgili banka hesabınıza 3 ayda bir albümünüze ait kazançlar ödenmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S7-Sözleşme imzalanması şart mı?

C7:Kesinlikle şart. SG Yapım olarak şarkılarınızı güvence altına alıyoruz. “Söz uçar, yazı kalır” o yüzden yazılı içeriklerin olması hususu çok önemlidir. Elinizde ki sözleşmeyle her zaman karşınızda bir muhattap bulabilirsiniz. Bu konuda şirketimizin en önemli özelliklerinden birisi, Telif Hakları ve Müzik Endüstrisi üzerine uzmanlaşmış avukatlarla çalışıyoruz. Her konuda kendilerinden önemli destekler alıyoruz. Aldığımız bu destekler sayesinde ilerleyen dönemlerde yaşayabileceğiniz sorunlarla ilgili olarak hukuk birimimiz, devreye girmektedir. Böylelikle artist/grup/yapımcı her türlü riske karşı korunmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S8-Dijitalde şarkıları takip edebiliyor musunuz? Content id anlaşmanız var mı?

C8:Youtube, Facebook, Instagram gibi platformlarda tarafımızdan izin alınmadan yayınlanan tüm hesaplar; content id yöntemiyle sistemlerimiz tarafından otomatik olarak taranmaktadır. Tespit edildiği vakit önce uyarı, sonrasında yayınlandığı platformda herhangi bir reklam/satış gibi geliri varsa ilgili mecradan otomatik olarak tahsil etmekteyiz.
Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S9-Rap müzikle uğraşıyorum. Rap albümleri yapıyor munuz?

C9: Sanatın özgür olmasını savunan müzik yapım şirketiyiz. Farklı müzik türlerinde Rap, R&B, Soul, Dance, Türk Müziği ve Türk Halk Müziği gibi çalışmalarımız geçmişte mevcut. Dilerseniz sözlerinize özel beat yazabiliriz. Aranjör ve sound designer ekibimiz olarak; dünyada en yaygın kullanılan güncel tüm vst ve plug‘in setlerine lisanslı olarak sahibiz. Ve yaptığımız çalışmalarda “real time player” tekniğiyle beat’leri üretmekteyiz. Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S10-Yurt dışında bağımsız olarak dijital albüm yayınlayan siteler var. Neden TR’de bir plak şirketinden albüm çıkartayım?

C10: Kesinlikle resmi ikamet ettiğiniz ülkenin yapım şirketiyle anlaşıp çıkarmalısınız. Evet bir çok platformda 30-40 dolar’a tek şarkınızı tüm dijtal mecralarda yayınlayabilirsiniz. Fakat bu bir risk ve size hiç bir katkısı olmayacaktır. Kısaca bir kaç başlıkla özetleyecek olursak;

1.Telif Hakkı
Öncelikle “söz yazarı/besteci/aranjör’lerin” Mesam/MSG gibi meslek birliklerine üye olmaları, telif hakkından faydalanabilmeleri açısından gereklidir. Yaşadığınız ülkede TC. Kültür Bakanlığına bağlı olan bir müzik yapım şirketinden; “eser işletmesinin yapılmasıyla” beraber, dijital, yerel, ulusal, tv-radyo gibi tüm mecralarda yayınlanan eserlerinizden; telif kazanma hakkına sahip olursunuz. Unutmayın bir çok platformda “eser işletmesi yapılmadan, single/albüm çıkartılmaktadır. Bu sebeble telif haklarından faydalanamamaktadırlar.
Unutmayın telif sizin yasal hakkınız ve geleceğiniz!

2.Bölgesel Dijital Dağıtım Müzik Listeleri ve Banner’ları,
Örneğin ülkemizde de bağımsız olarak şarkılarınızı yükleyebildiğiniz, yaygın kullanılan dijital albüm yayını yapan platformlar var. Bu platformlarının çoğunluğunun ülkemizdeki meslek birlikleriyle anlaşması yoktur. Yani yayınlamalardan/satış adetlerinden telif geliri elde edemezsiniz.
Apple Music, Spotify, Deezer gibi streaming servisleri; dünyada albümleri bölgesel olarak dağıtmaktadır. Yani Amerika’da iTunes listeleriyle, Türkiye’de ki iTunes listeleri, top banner içerikleri farklıdır. Bu sebeble yaptığınız müzik dili, sanatçı ismi TC. olan bir sanatçı, yurt dışında bir siteden yüklendiği zaman, single/albümü için sadece bir link almış olur. Streaming uygulamasının arama motorunda isminizi arayarak albümünüze ulaşabilirler. Ya da linki ulaştırdığınız kişiler linke tıklayarak ulaşabilirler. Eğer “müzik listelerine” şarkınız giremezse, albüm kapaklarınız, “haftanın albümü, yeni gelenler” gibi listelerde yer almazsa, şarkılarınızın tanıtılması  imkansızlaşır.

3.Bölgesel Kanuni Haklar ve Ödemeler
Bu platformlar ödeme yöntemini çoğunlukla paypal yöntemini kullanarak yapmaktadır. Maalesef artık ülkemizle paypal anlaşması yaklaşık son 3 yıldır bulunmamaktadır. Yani şarkılarınızın satış/streaming’den doğacak gelirlerinizin tahsilatını elde etmeniz biraz sıkıntılı olabilir.
Yurt dışında olan bir firmadan single/albüm çıkardığınızda karşınızda kolay kolay muhattap bulamazsınız. Genellikle iletişim bilgileri kontak form üzerinden mesaj sistemine dayalıdır. Yasal adreslerine ihtarname, dava vb. gibi süreçlerde uluslararası çok ciddi maliyetli ve uzun süreçler sizleri bekleyecektir.

4.TR’de Bir Plak Şirketiyle Çalışmak;
Deneyimli, sizinle iyi ve doğru iletişimi kuran bir yapımcıyla çalışmanız; “ürün kalitenizin artırılması, sizin albümünüzün doğru tarihte çıkması, şarkınızın dijitalde listelere girmesi” vb. gibi bir çok konularda sizlere isabetli yönler verebilir.
Ayrıntılı bilgi için lütfen bize yazın!

S11- Spotify şarkı yükleme ücreti ne kadar?

C11: 272 ülkede 50’nin üzerinde Dijital Müzik Servisi yayınladığımız için sadece. Spotify için ayrı bir ücret alınmamaktadır.

© Powered by SG Müzik Yapım

© 2013 - 2024 SG Müzik Yapım - Her hakkı saklıdır.