Şüphesiz ki digital çağın sunduğu en belirgin gelişme; iletişimin kolaylaşıp, hızlanmasıdır. Teknoloji çağıyla beraber iletişimin kolaylaşmasıyla, müzik sektöründe tanınmış ya da tanınmamış artist & gruplar şarkılarını tüm dünyada geniş kitlelere ulaştırabilmektedir. Müziksever kişi tarafından, kendi duvarları arasında yaratılan, söze, notaya düşen duygular artık çok daha kolay o duvarları aşabilir hale gelmiştir. Paylaşmak, digital ortamlara açılan bir kapıdır. Siz de şarkılarınızı itunes, turkcell müzik, ttnet müzik, youtube, spotify, deezer gibi web&uygulamalar da lisanslı olarak tüm dünyada satışa ve lisanslı dinleme kanallarında geniş kitlelere sunup, paylaşabilirsiniz. Böylelikle duygularınız, başkalarının duygularına da tercüman olabilecektir.

Böylesine güzel bir amaca hizmet etmek adına, SG Müzik Yapım olarak, güzel paylaşımlara sebep olacak bir proje geliştirdik. Starbox adını verdiğimiz projemiz ile albüm yapımlarınızda sizlerle buluşmanın keyfini yaşamaktayız.

Starbox; Kendin Pişir, Kendin Ye anlayışla çalışan sizin isteklerinize özel bir projedir! Sen Hayal Et, Üret! Gerisini Bize Bırak!

Nedir, nasıl ilerler gibi sorularınıza cevap verebilmesi için, aşağıda Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzü hazırladık. Sürece ilişkin diğer tüm sorularınızda hizmet vermekten keyif duyacağımızı paylaşmak isteriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Çok güzel bestelerim var, aynı zamanda kendim söylüyorum fakat aranje, stüdyo kayıt konuları hakkında bilgim yok. Ne yapabilirim?

Bestelerin stüdyomuzda profesyonel aranjörler tarafından öncelikle aranje edilmektedir. Aynı zamanda stüdyomuzda ses mühendislerimiz tarafından bestenizin kayıtları, miks ve mastering hizmetleri sağlanmaktadır.

Şarkılarımızı bir aranjörle daha önceden çalıştık. Profesyonel kayıtların yapılması gerekmektedir. Bu hizmeti sağlıyor musunuz?

Albüm kayıt stüdyomuzda tüm şarkılarınızın kayıtları alınmaktadır ve mikslenmektedir.

Albüm aranje, kayıt, miks, mastering çalışmalarını tamamını bitirdik. Yapım şirketinizden çıkartabiliyor muyuz?

Öncelikle master CD’yi beraber dinliyoruz ve albüm kalite standartları yeterliliğine hakim ise yapım şirketimizden albümünüzü çıkartabiliyoruz.

Albüm & Single hangi platformlarda satışa çıkartılmaktadır?

itunes, deezer, spotify, turkcell müzik, ttnet müzik, youtube, karnaval.com, nokia music, google music gibi popüler toplam 51 uygulamada, 272 ülkede lisanslı satışlarınız gerçekleşmektedir.

Bitirmiş olduğumuz albümümüz ne kadar sürede çıkmaktadır?

Master CD’yi tarafımıza teslim ettiğiniz tarihten itibaren en az 21 gün, en fazla 28 iş günü içerisinde dijital platformlarda albümünüz satışa sunulmaktadır.

Dijital albüm gelirlerini nasıl takip edebilirim?

Dijital albüm gelirlerine ait ekstrelerinizi 3 ayda bir mail ortamında tarafınıza raporlamaktayız. Hangi uygulamada şarkılarınız “kaç kez satıldı?”, ‘kaç kez dinlendi?”, “ne kadar gelir elde etti?” vb. tüm teknik detayları ayrıca görebilmektesiniz. Ve sözleşmemizde belirtilen ilgili banka hesabına 3 ayda bir albümünüze ait kazançlar ödenmektedir.