1. Her Şey Yalan Taylan Ünlü 0:30
  2. Özür Dilerim Taylan Ünlü 0:30
  3. Utan Dünya Taylan Ünlü 0:30

Hikayesi

ABD’nin 2003 yılında gerçekleştirdiği Irak işgali neticesinde meydana gelen sivil Irak halkının yaşadıkları kötü olaylarının haberlerinden etkilenmesi sonucu yazdığı Utan Dünya, savaşa karşıt protest bir şarkıdır. Rock tarzında düzenlenen utan dünya gitar soundları ve duygusal sözleriyle öne çıkmaktadır.

Özür dilerim de ise sanatçının duygu yoğunluğunun yüksek olduğu şarkı sözlerinde, ilişkilerin zora sokulmamasını, zor anlarda bile tarafların kolayca “Özür Dilerim” demesiyle büyüyebilecek sorunları kolayca çözülebileceğini anlatıyor Taylan. Oldukça duygusal armonilerin ve melodilerin gezindiği şarkının, akustik gitar melodileri dinleyenleri ayrı bir hayal dünyasına sürüklemektedir.

Yaşadığı büyük bir aşk hikayesini anlatan sanatçı, espirili bir dille aşkların birinci yılını anlatıyor. Aslında kısaca “Her Şey Yalan Gerçek Hep Sensin” diye büyük aşkını haykırıyor. Armoni açısından oldukça güçlü bir kompozisyonun yazıldığı, funky / hardrock soundlarıyla harmanlanıp kendi içinde enterasan geçişleri olan dinamik bir şarkı Her Şey Yalan.

Utan Dünya

Spotify iTunes Amazon YT Music Buy

Utan Dünya

Release Date : 27 Şubat 2017
Artist : Taylan Ünlü
Genre : ROCK
Catalog ref. : WT007
Format : Digital Download

SG Müzik Yapım etiketiyle ilk solo çalışması Utan Dünya ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan Taylan Ünlü’nün albümü, şubat ayı itibariyle ile tüm digital müzik platformlarında yerini alacaktır. Albümde bulunan 3 şarkının da söz ve müziği şarkıcıya, tüm düzenlemeler ise Sertaç Güler’e ait. Albümdeki şarkılar Her Şey Yalan, Özür Dilerim ve Utan Dünya olarak sıralanmaktadır.

SG Audio Studio’da gerçekleştirilen albüm kayıtlarında; bas gitarda Süha Duran, davul yazılımı, tuşlu çalgılar ve akustik/elektro gitarlarda Sertaç Güler, bulunmaktadır. Albümün ilk klibi Tanla Söylemez tarafından Özür Dilerim’e çekilmektedir. Pop rock tarzında bir sounda hakim olan albümün prodüktörlüğü Sertaç Güler imzası taşımakta.

Taylan Ünlü ‘Yalan Dünya’ SG Müzik Yapım etiketi ile Şubat 2017 döneminde iTunes‘ta ön satışa ve tüm digital müzik platformlarda yerini alacaktır.

Söz/Müzik: Taylan Ünlü
Aranjör: Sertaç Güler
Davul Programlama: Sertaç Güler
Bas Gitar: Süha Duran
Klavyeli Çalgılar: Sertaç Güler
Akustik/Elektrik Gitarlar: Sertaç Güler
Geri Vokaller: Tanla Söylemez, Dilşad Çalkavur, Yonca Poyrazoğlu
Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks: Sertaç Güler
Mastering: Süha Duran