1. Kırmızı Kalemlik Jülide 0:30
  2. Sadece Sen Jülide 0:30
  3. Yolculuk Jülide 0:30

Tracklist

  1. Sadece Sen (03:29)
  2. Kırmızı Kalemlik (3:15)
  3. Yolculuk (2:14)

Spotify iTunes Amazon YT Music

Yolculuk

Release Date : 27 Haziran 2017
Artist : Jülide
Genre : AKUSTİK ROCK
Format : Digital Download

2015 yılından beri sessizliğin tadını çıkaran Jülide, “Yoldan çıktıkça yaparsın en keyifli yolculukları,” diyerek deneyimlediği en güzel anlarını Yolculuk adlı mini akustik albümünde sizlerle paylaşıyor. Düzenlemelerini Gülhan Eralp’in yaptığı Sadece Sen, Kırmızı Kalemlik ve Yolculuk adlı üç şarkıdan oluşan albüm, SG Productions etiketiyle dijital platformlarda yerini almıştır. Albümdeki Yolculuk şarkısıyla, 2011’de çıkan ilk albümü Olduğum Gibi de ki Gitme İsteği şarkısının hikayesi devam ediyor.

Alaaddin’in sihirli lambasındaki cinin “Üç dilek tut,” demesi gibi… Eskimoların yalnızca üçe kadar olan sayıları telaffuz edip, “Üçten sonrası yoktur; üçten sonrası çoktur,” demeleri gibi. Jülide de üçün gizeminden etkilenerek Yolculuk albümüne üç şarkı koydu.

Jülide’ye bu albümde, akustik gitarda Gülhan Eralp, bas gitarda Akın Altıntaşı, perküsyonda Kerem Kırca, ve Yolculuk adlı şarkıda trombonu ve trompetiyle Hasan Gözetlik eşlik etmiştir. Hazırlıkları 8 ay süren albümün kayıtları Wabun Sound Stüdyo da gerçekleşti. Albümün miksini Gülhan Eralp, mastering çalışmasını Cem Ömeroğlu, MFIT Mastering uygulamasını Süha Duran, prodüktörlüğünü ise Sertaç Güler üstlenmiştir.
Sözleri/Müzikleri Jülide‘ye, aranjesi Gülhan Eralp’e ait olan “Yolculuk” isimli EP çalışması SG Müzik Yapım etiketiyle 28.12.2018 tarihinden itibaren tüm dijital müzik marketlerde!